Szükség esetén megnyugtató, hogy gyorsan, egy helyen megtalálunk mindent. De mi is legyen benne egy jól összeállított gyógyszeres dobozban?
Hűs, száraz, fénytől védett helyen tároljuk a házipatikánkat. Ha van gyermek a családban, akkor mindenképpen zárható legyen, vagy a gyerek számára nem elérhető helyen tartsuk. Tehát nem a fürdőszoba a legjobb hely a gyógyszereink számára, inkább válasszuk a szülői hálót.
Tartsa a gyógyszereket mindig a saját csomagolásukban, a használati útmutatóval együtt, így nehezebb összekeverni a pirulákat. A hűsítőzselével töltött tasakot tartsa a mélyhűtőben, így rögtön lehet használni, ha véletlenül megégetné magát.
Szemcseppeket legtöbbször szintén a hűtőben kell tárolni, ezeknél írja fel a dobozra az első használat időpontját, mert általában a felbontás után 6 héttel járnak le.
Mindenképp olvassa el a gyógyszerek használati utasítását, leginkább a használat előtti fontos tudnivalókat (mely esetekben nem szedhető), a tárolási feltételeket és az eltarthatóságra vonatkozó részeket
Kísérje figyelemmel a gyógyszerek szavatosságát, lejárt szavatosságú gyógyszert ne szedjen be. Évente legalább egyszer ellenőrizze a házipatikáját, és pótolja rögtön a lejárt gyógyszereket. A lejárt gyógyszereket ne dobja a háztartási szemét közé, mert veszélyes hulladéknak számítanak, vigye vissza a patikába, ahol ingyen átveszik megsemmisítésre.
Mi legyen mindig otthon a gyógyszeres dobozban?
Érdemes a szükséges telefonszámokat is összeírni, hogy vészhelyzetben ne kelljen kapkodni feleslegesen.
Természetesen a család igényeit figyelembe véve kell összeállítani a gyógyszeres dobozt, szem előtt tartva a különleges elvárásokat (gyógyszerérzékenység, vidám ragtapasz a kisebbeknek stb.)
Amennyiben a családban valaki rendszeresen szed többféle, orvos által felírt gyógyszert, ajánlott ezeket nem a házipatika szereivel együtt tárolni az áttekinthetőség miatt.
Gyógyszerészeink szívesen segítenek Önnek a házipatika összeállításánál.
PIACTÉR PATIKA - "Jöjjön recepttel a piacra!"